seo danışmanlığı

İçindekiler

SEO Danışmanlığı 2024

SEO danışmanlığı, dijital dünyanın karmaşık ve sürekli değişen labirentinde bir pusula gibidir. Günümüzde internetin sonsuz okyanusunda görünür olmak, bir işletmenin başarısının anahtarlarından biri haline gelmiştir. Arama motoru optimizasyonu (SEO) ise bu görünürlüğü sağlamanın en etkili yollarından biridir.

SEO danışmanlığı algoritmaların derinliklerine inerek, web sitenizin arama motorlarında üst sıralarda yer almasını sağlayarak dijital dünyada sizi öne çıkarır. Bu süreçte anahtar kelimelerden içerik stratejisine, site yapısından kullanıcı deneyimine kadar birçok faktörü kapsayan bir strateji uygulanır.

SEO uzmanı ya da danışmanı web sitelerinin SEO çalışmalarını profesyonel bir şekilde yapmaktadır. Bu firmalar amaç olarak sitelerin daha iyi bir sıralama elde etmesi için çalışmaktadır.

Günümüzde internette yer alan pek çok web sitesi vardır. Her biri farklı sektörlerde olsa da hepsi arasında bir rekabet vardır. Genel anlamda tümü rakiplerinin sıralamasına göre üstte olmak ister. Çünkü bu durum daha fazla tıklama ve görünürlük almak anlamına gelir. SEO çalışmaları da burada devreye girerek yardımcı olmaktadır.

SEO danışmanlığı burada devreye girerek bu işlemleri profesyonel bir şekilde gerçekleştirmektedir. İşlemler web sitelerinin ihtiyaçlarına göre özel bir şekilde yapılmaktadır. Böylece sıralamanın çok daha iyi olması sağlanmaktadır.

SEO Danışmanlığı Nedir?

SEO danışmanı, web sitelerinin arama motoru optimizasyonunu gerçekleştiren ve bu sayede organik trafiği arttırmak için gerekli koşulları sağlayan bir uzmandır. Genel anlamda SEO danışmanı nedir sorusuna bu şekilde yanıt verilebilir.

Arama motoru optimizasyonu danışmanı, SEO çalışmalarının tüm süreçlerini yönetir. Bu süreçte, müşteri sayısını artırarak ve sipariş oranlarını yükselterek hedeflenen stratejilerine ulaşmaya yardım eder. Başarılı ve güvenilir bir SEO danışmanından profesyonel destek alarak, firmanızın online itibarını iyileştirebilir ve kısa sürede hedef kitlenize ulaşabilirsiniz.

Firmanızın arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer alması için gereken SEO danışmanlığı hizmetini sağlayan firmamız, SEO sürecini etkili bir şekilde yönetir ve sizi ulaşılabilir kılar. Hizmetlerden faydalanmak için bizimle irtibat kurmak yeterlidir.

SEO Danışmanı Neler Yapar?

SEO uzmanı neler yapar bilmek bu hizmetlerden neler bekleyebileceğinizi bilmenize olanak tanır. İşlemler kullanıcılara göre değişiklik gösterse de genel anlamda şu gibi uygulamalar yer almaktadır:

 • Etik link oluşturma stratejileri için Beyaz Şapka SEO
 • Sayfalama ve tekrarlanan içerik sorunları
 • Temel konfigürasyonlar
 • Görsel ve gömülü video optimizasyonu, Google Maps API ile zengin içerik stratejileri
 • Site haritası düzenleme
 • Sayfa hızı analizi, öneriler ve hız optimizasyonu
 • Yoast SEO ve All in SEO WordPress eklentisi yapılandırması
 • İçerik optimizasyonu
 • Anahtar kelime analizi ve rakip incelemesi
 • SEO testleri ve web sitesi kontrolü
 • Sayfa düzenlemeleri ile Panda algoritmasından en iyi şekilde faydalanma
 • Google ve Algoritmalar (Panda ve Penguen) tarafından verilmiş cezaların düzeltilmesi, cezayı kaldırmak için başvuru yapma
 • Yerel arama motoru optimizasyonu

Tüm bunların yanı sıra SEO danışmanlığı ne yapar farklı konuları da ele almaktadır. Bunların tümü sitelere göre yapılandırılmaktadır. Kişiler iletişime geçtikten sonra ilgili site incelenmekte, eksikler bulunarak buna göre planlamalar yapılmaktadır. Ardından da müşteriler bilgilendirilerek çalışmalar kısa süre içerisinde yapılmaktadır.

SEO Danışmanlığı Neleri Kapsar?

SEO danışmanlığı hem site içi hem de site dışı çalışmaları kapsamaktadır. Bu çerçevede tüm işlemler özel bir şekilde yapılmaktadır. Her ikisinin kapsamı farklılaşmakta olup site içi SEO’ya şu gibi konular girmektedir:

 • Başlık etiketlerinin düzenlenmesi (H1, H2, H3 vb.)
 • Etiket ve kategori sistemlerinin sayfa üzerinde optimize edilmesi
 • Başlık yazımları ve anahtar kelime kullanımlarının gözden geçirilmesi
 • Site hızının kontrol edilmesi ve artırılması için çaba harcanması
 • Mobil SEO optimizasyon çalışmalarının gerçekleştirilmesi
 • Google algoritma güncellemelerinin izlenerek, yeni algoritmalarla uyumlu çalışmaların yapılması
 • Yapılan çalışmalarla ilgili aylık, üç aylık veya yıllık raporların hazırlanması
 • Meta açıklamaların revize edilmesi
 • Yüksek kaliteli içerik kontrolü ve üretimi
 • Anahtar kelime fikirlerinin ve alternatiflerinin belirlenmesi
 • Sayfa içindeki anahtar kelime yoğunluğunun kontrol edilmesi ve belirlenmesi
 • Site haritasının oluşturulması veya düzenlenmesi

Bunların her biri sitelere göre özel bir şekilde gerçekleştirilmektedir. SEO hizmeti bunun dışında site dışı kapsamda da uygulanmaktadır. Bu kapsama ise şu gibi hizmetler girmektedir:

 • Harici bağlantı sağlama
 • Video içerikleri için anahtar kelime önerileri oluşturmak, ilgili platformlarda video içeriklerin SEO stratejilerini iyileştirmek
 • İçerik pazarlama faaliyetleri için anahtar kelime fikirleri geliştirmek; farklı dijital yayınlarda marka ile ilgili içerik stratejileri oluşturmak; kaliteli trafik almak için link stratejileri kurmak
 • Yürütülen çalışmalarla ilgili aylık, üç aylık veya yıllık raporlar hazırlamak
 • Sosyal medya aracılığıyla trafik yönlendirme
 • Sosyal ağların arama motorları üzerinde marka ile ilgili içeriklerin vurgulanması, strateji ve anahtar kelimelerin belirlenmesi

Bu bakımdan SEO uzmanı tarafından verilen hizmetler oldukça geniş bir yapı taşımaktadır. Eğer profesyonel SEO hizmet almak iletişime geçmek yapmanız gereken tek şeydir.

Neden Bir SEO Uzmanıyla Çalışmalısınız?

seo danışmanlığıSEO uzmanı tarafından verilen hizmetler bahsettiğimiz üzere oldukça çeşitlidir. Ancak bunların en temelinde web sitesinin internette daha fazla görünür olması yatmaktadır. Günümüzde pek çok kişi internet üzerinden bir bilgi aradığında ya da bir ürün almaya karar verdiğinde arama motorunda ilk sayfanın ilk sonucundan itibaren sonuçları gözden geçirmeye başlar.

Bunun anlamı sitenizin ne kadar gerideyse o kadar az tıklama alacağıdır. Bir e-ticaret sitesiyseniz, bu aynı zamanda potansiyel müşterilerin kaybedileceği anlamına da gelmektedir. Kişisel SEO çalışmaları yapmak mümkün olsa da bunlar limitli kalır. Bunları daha iyi ve profesyonel şekilde yapmak, sitenizi daha iyi kullanmanız için şarttır.

Profesyonel SEO hizmeti burada devreye girerek size çözüm sunmaktadır. Uzman çalışmalar sitenin eksiklerini ve gereksinimlerini kapatarak, arama motorlarından daha iyi neticeler almaya imkan tanımaktadır.

SEO Danışmanıyla Çalışmanın Avantajları

SEO hizmeti avantajları oldukça fazladır. Google gibi bir arama motorunda daha ön sıralarda bulunmak bile, tek başına pek çok artıya sahiptir. Genel anlamda bunları bilmek neler bekleyebileceğinizi bilmek için oldukça önemlidir.

Daha Fazla Kişiye Ulaşırsınız

Profesyonel SEO ajanslarıyla çalışmanın ilk bahsedilmesi gereken avantajı daha fazla kişiye ulaşmaktır. Her ne kadar arama motorlarında çok sayıda arama sonucu olsa da kullanıcılar genellikle ilk birkaç sayfasında incelemeler yapar. Çoğunlukla ise ikinci sayfaya geçmeden önce ilk sayfada tüm ihtiyaçlar tamamlanmış olur.

SEO uzmanı yaptığı çalışmalar ile arama motorlarında daha ön sıralara çıkmanıza olanak tanır.  Bunun etkisiyle arama motorlarında daha fazla görünür olabilirsiniz. Böylece internet kullanıcılarına daha kolay şekilde ulaşmanız mümkündür.

Reklam Maliyetleriniz Sıfırlanır

SEO danışmanlığının bir diğer hizmeti reklam maliyetlerinin sıfırlanmasıdır. Çünkü SEO çalışmaları ile web siteniz internet ortamında daha fazla görünür olmanız mümkündür. Özellikle ilk birkaç Google sayfasına çıkmanız daha fazla görüntüleme ve tıklamaları da yükseltir.

Bu bakımdan SEO danışmanlığı hizmeti ile reklam maliyetlerinizi düşürmeniz, hatta reklamlara hiç gereksinim duymamanız da söz konusudur.

Kullanıcı Deneyimi Artar

Günümüzde kullanıcılar her zaman iyi bir SEO’ya sahip bir web sitesinde dolaşmayı tercih eder. Çünkü etkili bir SEO uygulamasına sahip bir yazı, kullanıcının istediği içeriğe tam olarak karşılık verir.

Google da internet kullanıcılarının sorularına en iyi cevap veren sitelere öncelik tanır. Bu nedenle web siteniz optimize edildiyse okuyucular ilerlemeye devam etme eğiliminde olacaktır. Böylece gelecekteki içeriklerinizi okuma veya sunduğunuz hizmetler hakkında daha fazla bilgi edinme isteği duyacaktır.

Uygun Maliyetlere Sahiptir

Günümüzde markalar arası rekabetin yoğun olduğu sektörlerde, markanızın diğerleri arasında öne çıkmasına yardımcı olacak her danışmanlık hizmeti büyük bir değer taşımaktadır. Bu nedenle markaların çoğu aldıkları hizmetlerin genellikle yüksek maliyetli olduğunu görmek mümkündür.

Ancak Kurumsal SEO Danışmanlığı, markanızı rekabetin içinde öne çıkarmak için oldukça düşük maliyetli ve son derece etkili bir strateji sunmaktadır. İnternet sitesini SEO ile optimize etmek için ödenmesi gereken maliyet, markanız için planladığınız diğer lansman maliyetlerine kıyasla oldukça makul bir seviyededir.

Yüksek Dönüşüm Oranları Elde Edilebilir

SEO hedef kitlenizin arama sorgularına odaklanmanızı mümkün kılar. Bu sorgularla ilişkilendirilmiş sayfalara sahip olarak, gerçekten ürünleriniz veya hizmetlerinizle ilgilenen potansiyel müşterilere görünürlük kazanmanızı sağlarsınız.

Siteniz Aramalarla Uyumlu Hale Getirilir

SEO veya Arama Motoru Optimizasyonu, sitenizin internet arama motorlarıyla uyumlu hale getirilmesi anlamına gelir. Bu çalışmalar sitenizin arama motorları tarafından daha iyi anlaşılmasını ve sıralanmasını amaçlar.

Sitenizdeki içeriklerden, ürünlerden, görsellerden, sayfa başlıklarından, linklerden, ürün açıklamalarından ve diğer tüm öğelerden, arama motorları tarafından doğru bir şekilde taranarak indekslenmesini sağlamak, SEO çalışmalarının temel amacıdır. Bu uyumlu hale getirme süreci, sitenizin Google ve diğer arama motorlarında daha fazla görünürlük kazanmasına yardımcı olacaktır.

Markaya Olan Güveni Yükseltir

SEO hizmeti sonucunda kişiler sektörünüzle alakalı her arama yaptığında karşısına çıkabilirsiniz. Bu durum, markanızın bu konumda olmasının kendi başarılarından kaynaklandığı izlenimini yaratır. Bu düşünce, tüketicilerin markanıza olan güvenini artırır. Güven kazanan bir markanın satışlarının artması oldukça olasıdır.

Rakip Analizi Yapılır

SEO Ajansları sağladıkları Kurumsal SEO Danışmanlığı ile her geçen gün daha da önem kazanan rakip analizi konusunda size destek sunacaktır. Profesyonel bir danışman firma sitenizi optimize etmeye başlamadan önce markanızın sektöründeki tüm detayları keşfedecek ve bu keşif sürecinde rakiplerinizin ayrıntılarını da belirleyecektir.

Rakiplerinizin arama motorlarındaki konumlarını ve sitelerindeki içerik niteliklerini belirledikten sonra, markanıza özel stratejiler geliştirilmektedir.

Kurumsal Seo Danışmanlığı

kurumsal seo danışmanlığıKurumsal SEO danışmanlığı işletmelerin arama motoru optimizasyonunu planlamak, geleceğe dönük stratejiler oluşturmak ve web sitesinin performansını iyileştirmek amacıyla sunulan bir hizmettir.

Kurumsal arama motoru danışmanlığı alındığında, web sitesinin organik trafiğini artırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirilecektir. Bu organik trafik artışı, aynı zamanda yapılan dönüşüm optimizasyonlarıyla birleşerek danışmanlık hizmeti alan firmanın gelirlerini artırabilecektir. Genel anlamda kurumsal SEO nedir böylece açıklanabilir.

Bu hizmetler öncesinde müşteriler ile birebir görüşmeler yapılmakta, neler istendiği ve sitelerin eksikleri görüşülmektedir. Çalışmalar da ardında bu doğrultuda gerçekleştirilir.

SEO Danışmanlığı Fiyatları

SEO fiyatları bir dizi değişken tarafından etkilenir. Bunlar arasında proje büyüklüğü, hedeflenen anahtar kelimelerin rekabet düzeyi, sektör, hedef pazar, ajans veya danışmanın deneyimi ve uzmanlığı gibi faktörler yer alır. Bu unsurlar, projenizin özel ihtiyaçları ve hedefleri dikkate alınarak uygun bir SEO fiyatlandırması oluşturulmasına olanak tanır. SEO fiyatlandırmasını belirleyen çeşitli faktörler şunlardır:

 • Danışman firmanın deneyimi
 • Yapılan SEO faaliyetlerinin kapsamı
 • SEO hizmeti talep eden firmanın ölçeği
 • Bağlantı rekabeti düzeyi
 • Müşterinin SEO ile ne amaçladığı

Bu nedenle SEO danışmanlığı fiyatları standart bir çerçevede değildir. Firmamız müşterilerle görüşme ardından bu gibi konuları değerlendirerek özel fiyatlandırmalar yapmaktadır. Ancak genel anlamda uygun fiyatla en iyi hizmeti almanız sağlanır.

Neden SEO Paketleri Kullanılmalı?

SEO eğitim olan kişiler tarafından verilmekte olan SEO hizmetlerini bugün farklı şekillerde bulmak mümkündür. Bu kapsamda ilk seçenek sitelerin analiz edilmesi, ardından da uygulamaların tespit edilen eksiklere göre yapılmasıdır. Bu kapsamda seo fiyatları farklılık gösterebilmekte olup genellikle daha yüksek seviyelerde seyretmektedir.

İkinci seçenek olarak paket seçenekleri de  yer almaktadır. Bu çerçevede sunulan seçenekler paketlere göre değişmektedir. Ancak genellikle hem site içi hem de site dışı çalışmaları içine almaktadır. Bunun yanı sıra analizlerde ayrıca mevcuttur. Bu yönüyle daha kapsamlı seçenekler sunulmaktadır. Her biri bir arada olduğu için seo fiyatları da uygun seviyelerdedir. Bu bakımdan SEO uzmanlığı çok daha iyi sonuçlar alabilmektedir.

Farklı Seçenekler Bir Arada Sunulur

SEO paketleri bir bütün halinde sunulmaktadır. Yani bir paketi satın alındıktan sonra onun kapsamında olan tüm hizmetleri kullanmak mümkün olmaktadır. Paketi aldıktan sonra site incelenmekte ve tüm çalışmalar böylece eksiksiz şekilde yapılmaktadır. Örnek olarak başlangıç seviyesinde olan paketler,

 • Temel SEO işlemleri
 • Teknik SEO işlemleri
 • İç SEO ve içerik
 • Aylık raporlama

Gibi konuları içine almaktadır. SEO uzmanı tüm bu çalışmalar kapsamında pek çok işlemi yapmaktadır.

Her Site İçin Uygun Seçenekler Yer Almaktadır

SEO paketleri bir bütün halinde sunulmaktadır. Yani bir paketi satın alındıktan sonra onun kapsamında olan tüm hizmetleri kullanmak mümkün olmaktadır. Paketi aldıktan sonra site incelenmekte ve tüm çalışmalar böylece eksiksiz şekilde yapılmaktadır. Örnek olarak başlangıç seviyesinde olan paketler,

 • Temel SEO işlemleri
 • Teknik SEO işlemleri
 • İç SEO ve içerik
 • Aylık raporlama

Gibi konuları içine almaktadır. SEO uzmanı tüm bu çalışmalar kapsamında pek çok işlemi yapmaktadır.

Uygun Fiyatlara Sahiptir

Normal işlemlerde SEO fiyatları daha yüksek olabilmektedir. Çünkü sitenin eksikleri tespit edilmekte, buna göre tüm çalışmalar da özel olarak yapılır. Her biri ayrı fiyatlandırıldığı için seo fiyatları da bundan etkilenmektedir. Ancak SEO paketleri daha bir bütün halinde sunulmaktadır.

Bu yönüyle SEO eğitim alan, sektör üzerine bilgili ve yetenekli firmalar tarafından sunulmakta olan paketler en iyi şekilde sitenizi geliştirmenize yardımcı olmaktadır. Eğer siz de sıralamanızı iyileştirmek ve ön sıralara çıkmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir ya da sunduğumuz paketlerden bir tanesini tercih edebilirsiniz. Bunların arasından hangisinin size uygun olduğuna karar veremiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz olarak analizi kullanabilir; böylece 24 saat içinde ücretsiz SEO raporunuzu mail adresinize alabilirsiniz.

Hangi SEO Paketi Tercih Edilmeli?

Anahtar kelime optimizasyonu çalışmaları web sitelerine göre özel bir şekilde  yapılmaktadır. Çünkü her web sitesinin eksikleri ve gereksinimleri aynı değildir. Ayrıca site sahiplerinin beklentileri de farklılık gösterebilmektedir. Bu bakımdan SEO çalışması kapsamında tüm işlemler farklılık arz etmektedir.

Bu kapsamda sunulan paketler farklı gereksinimleri karşılamak için sunulur. Farklı paketlerin neleri kapsadığı bu kapsamda değişiklik göstermektedir. Kişiler bunların arasından bir karar verirken, her zaman sitesini analiz etmeli, hangisine gereksinim duyduğuna karar vermelidir. Platformumuz bu konuda size yardımcı olabilmektedir. Ücretsiz olarak sunduğumuz analiz aracını kullanarak sitenizin ne gibi eksikleri olduğunu kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz. Ardından da sunduğumuz paketler arasından bir tanesine karar verebilirsiniz.

Bunun yanı sıra SEO eğitim almış ve alanında profesyonel olan ekiplerimiz ile iletişime geçerek de isteklerinizi belirtip, site adresinizi verirseniz ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

İnternet sitelerinin, arama motorları tarafından belirlenen kurallara uygun olarak düzenlenmesine On-Page SEO (Site İçi SEO) denir. Site içi SEO optimizasyonunda, kullanıcıların ve arama motoru robotlarının deneyimleri ön planda tutulur.

Sosyal medya stratejileri öneriler aracılığıyla sitenizin, kullanıcılar ve arama motoru botları için tanınırlığını artıran faaliyetlerdir. Off-Page SEO optimizasyonunda ise hem kullanıcıların hem de arama motoru robotlarının ilgili sayfayı daha iyi anlamalarına katkıda bulunur.

SEO uzmanlığı ile arama motorlarındaki sıralamalarınızı yükseltmek, daha fazla görünürlük elde etmek ve web sitenize gelen ziyaretçilerin ilgi düzeyini artırmak, ziyaretçilerin ilgi seviyelerinin ortalama ziyaretçiden daha yüksek olması durumunda işlem yapma ve dönüşüm sayınızı yükseltebilmektedir.

Özellikle yeni bir web sitesi oluşturan bireyler veya dijital dünyaya ilk adımını atan şirketler, SEO Hizmeti neden gerekli sorusunu düşünmektedir. SEO reklam kampanyalarıyla karşılaştırıldığında etkilerini uzun vadeli bir süreçte gösteren bir stratejidir.

Ancak bu SEO’nun reklam kampanyalarından daha az önemli olduğu anlamına gelmez. Kapsamlı bir SEO çalışması ile uzun vadede reklam harcaması olmadan sektörünüzde en çok aranan sorgularda üst sıralarda yer alabilir ve ayrıca hedeflediğiniz kitleyle içerik pazarlaması gibi kanallarda etkileşime geçebilirsiniz. Tüm bu faktörleri göz önünde bulundurarak, SEO’yu markanıza yapacağınız bir yatırım olarak bile değerlendirebilirsiniz.

SEO web sitenizin arama motoru sonuç sayfasında üst sıralarda yer alması için yapılan bir dizi çalışmayı ifade eder. Sunduğumuz SEO çalışması rakip analizinden sektör analizine, site içi SEO optimizasyonundan teknik optimizasyona kadar birçok unsuru içermektedir.

SEO konusundaki bilgi ve deneyimlerini çeşitli SEO eğitim ve sertifika programlarıyla geliştiren bireyler, kendilerini SEO uzmanlığı almış danışmanlar olarak nitelendirir. Dijital pazarlamaya hâkim olmaları, yazılım gelişmelerini takip etmeleri, Webmaster yeteneklerine sahip olmaları, araştırmacı ve sürekli öğrenmeye istekli olmaları, SEO uzmanlarının yeteneklerini artıran faktörler arasında yer almaktadır.

SEO Danışmanlığı

Başlangıç Paket
7500 Aylık
 • Temel SEO Çalışmaları
 • Teknik SEO
 • İç SEO ve İçerik
 • Aylık Raporlama
İndirim!

SEO Danışmanlığı

Orta Paket
14000 Aylık
 • Temel SEO Çalışmaları
 • Teknik SEO
 • İç SEO ve İçerik
 • Aylık Raporlama
 • Dış SEO Çalışmaları
İndirim!

SEO Danışmanlığı

Özel Paket
20000 Aylık
 • Temel SEO Çalışmaları
 • Teknik SEO
 • İç SEO ve İçerik
 • Aylık Raporlama
 • Dış SEO Çalışmaları
 • Tam Kapsamlı SEO
İndirim!